Baner: Baner na podstronach

Logo: WORD Częstochowa Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie

Aktualności

Ogłoszenie

04-10-2016
 
OGŁOSZENIE
 
Uprzejmie informujemy wszystkich Klientów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie że 
w dniu 8 pażdziernika 2016 r. (sobota),
Biuro Obsługi Klienta oraz Stacjia Kontroli Pojazdów naszego Ośrodka
 będą  czynne w godz. 7.00 - 15.00
Natomiast w dniu 31 października 2016 r. (poniedziałek),
Wojewódzki Ośrodek  Ruchu Drogowego w Częstochowie będzie nieczynny.
Za ewentualne niedogodnosci powstałe z tego tytułu - serdecznie przepraszamy.

OGŁOSZENIE

14-07-2016
OGŁOSZENIE
 
Uprzejmie informujemy, że 
w dniu 28 lipca 2016 r. (czwartek)
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie będzie
nieczynny.
Powyższe dotyczy zarówno Biura Obslugi Klienta, jak i 
Stacji Kontroli Pojazdów.
Za ewentualne niedogodnosci powstałe z tego tytułu - serdecznie przepraszamy.
UWAGA!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie ogłasza sprzedaż dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa.
Pełną treść ogłoszenia znajdziecie Państwo klikając niniejszy odnośnik (pdf).
Zapraszamy do składania ofert.
OGŁOSZENIE
 
Uprzejmie informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2016 roku - Biuro Obsługi Klienta naszego Ośrodka
będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 17.00.

Ogłoszenie

16-03-2016
OGŁOSZENIE !
Dotyczy osób ubiegających się o prawo jazdy kat. „C” lub „D”, które nie spełniają kryterium wieku określonego w ustawie o kierujących pojazdami.
 
Uprzejmie informujemy i przypominamy, że przed przystąpieniem do egzaminu państwowego, osoba egzaminowana informuje ośrodek egzaminowania o numerze identyfikującym profil kandydata na kierowcę oraz składa odpowiednio m.in. kopię świadectwa kwalifikacji wstępnej określonej w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, jeżeli osoba egzaminowana w zakresie prawa jazdy kategorii C lub D nie spełnia kryterium wieku określonego odpowiednio w art. 8 ust. 1 pkt 6 i 7 lit. b ustawy o kierujących pojazdami, tj.:
 
  • 21 lat odpowiednio dla prawa jazdy kat. „C” lub
  • 24 lata odpowiednio dla prawa jazdy kat. „D”.
OGŁOSZENIE!
Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 kwietnia 2016 r. wznawia się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Czestochowie przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla osób ubiegajacychc się o
prawo jazdy kategorii "AM", "A1", "A2", i "A".
Przypominamy jednocześnie, że warunkiem przeprowadzenia egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 lub A jest zapewnienie przez osobę egzaminowaną odpowiedniego stroju ochronnego w postaci:
  • obuwia pełniego, zakrywającego stopę, wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,
  • spodni z długimi nogawkami,
  • kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,
  • rękawic zakrywających całe dłonie.
Wszystkich zainteresowanch uzyskaniem prawa jazdy w/w kategorii zapraszamy do ustalenia - dogodnego dla siebie - terminu egzaminu.
Można to zrobić bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta naszego Ośrodka lub dokonując zapisu przez internet za pośrednictwem strony www.infocar.pl.
 
Szanowni Klienci !
Od  dnia 1 lutego 2016r. nowe możliwości zapisu na egzamin
oraz dokonywania opłat za egzaminy.
 
Uprzejmie informujemy, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych oraz portalem www.info-car.pl, wprowadził od dnia 1 lutego 2016r. nowe rozwiązania w zakresie ustalania terminu egzaminu oraz  dokonywania opłat za egzaminy.
 
Zapis przez internet
Od dnia 1 lutego 2016r.  udostępniamy dla Państwa nowy sposób ustalania kolejnego terminu egzaminu*. Korzystając z portalu www.info-car.pl zyskują Państwo możliwość dokonania rezerwacji dogodnego terminu egzaminu, a także dokonania płatności za rezerwowany egzamin. Potwierdzenie zapisu na wybrany termin egzaminu otrzymają Państwo również drogą elektroniczną.
 
Jak to działa ?
Usługa obsługiwana jest przez PWPW S.A. za pośrednictwem strony www.info-car.pl. Wystarczy założyć na niej dedykowane konto oraz wybrać Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie jako miejsce, w którym chcemy przystąpić do egzaminu. W tym momencie z listy dostępnych terminów można już zarezerwować taki, który najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom. Za tak dokonaną rezerwacje możemy zapłacić kartą płatniczą lub przelewem internetowym realizowanym przez eCard. Usługa Przelewu Internetowego obsługuje kilkanaście najpopularniejszych polskich banków.
I to już wszystko... Teraz wystarczy oczekiwać na potwierdzenie przez pracownika Biura Obsługi Klienta WORD w Częstochowie dokonania zapisu na wybrany przez siebie egzamin lub ewentualnego komunikatu o konieczności uzupełnienia brakujących informacji.
Gdyby z jakichkolwiek przyczyn wybrany i potwierdzony termin egzaminu przestał być dla Państwa tym dogodnym, nie później niż na dwa dni przed wyznaczonym terminem można dokonać rezygnacji z ustalonego terminu egzaminu.
 
UWAGA!
Osoby, które chcą przystąpić w jednym dniu do egzaminu pełnego tj. teoretyczno-praktycznego, powinny z dostępnych rezerwacji wybrać termin  i zapisać się wyłącznie na egzamin teoretyczno-praktyczny tzn. należy wybrać i zarezerwować termin egzaminu teoretycznego i praktycznego na ten sam dzień i godzinę.
Zarezerwowanie terminu tylko egzaminu teoretycznego lub tylko praktycznego w grupie egzaminacyjnej egzaminu teoretyczno-praktycznego, może skutkować odrzuceniem rezerwacji przez WORD.
 
UWAGA!
Operator usługi, PWPW S.A. pobiera 2 PLN prowizji za każdą płatność elektroniczną realizowaną za pośrednictwem strony www.info-car.pl
*  Z przyczyn formalno-prawnych nakładających na ośrodek egzaminowania
obowiązek weryfikacji pobieranych danych (zawartych w tzw. Profilu Kandydata na Kierowcę) z dokumentem tożsamości danej osoby, zapis na pierwszy egzamin w WORD w Częstochowie możliwy jest wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta naszego Ośrodka.
Szczegółowe informacje o sposobie korzystania z funkcjonalności zapisu przez Internet znajdą państwo tutaj. Instrukcję dokonywania rezerwacji można pobrać tutaj (plik PDF).
UWAGA !
Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych,
że od 11 maja 2015 r. 
na egzaminie teoretycznym dla osób ubiegających się o prawo jazdy, obowiązuje
zweryfikowana i zatwierdzona przez ministra właściwego do spraw transportu,
baza pytań egzaminacyjnych.
Klikając poniższe odnośniki możecie Państwo zapoznać się z udostępnioną bazą pytań egzaminacyjnych:
OGŁOSZENIE !!!

Dotyczy zasad ustalania terminów egzaminów  na prawo jazdy

W związku z wejściem w życie z dniem 19 stycznia 2013r. przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. „O kierujących pojazdami”  oraz aktów wykonawczych do tej ustawy uprzejmie informujemy, że:

1. od wszystkich osób zamierzających po raz pierwszy zapisać się na egzamin, wymaga się uzyskania w organie wydającym prawo jazdy, profilu kandydata na kierowcę (PKK), jeżeli  szkolenie było rozpoczęte po dniu 18 stycznia 2013r.;

2. wszystkie osoby, które rozpoczęły szkolenie przed 19 stycznia 2013r. - po jego zakończeniu – mogą zapisać się na egzamin na podstawie posiadanego PKK lub przedkładając do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dokumenty na zasadach obowiązujących do dnia 18 stycznia 2013r. tzn. składając do WORD wniosek o wydanie prawa jazdy wraz z wymaganymi dokumentami. Takie same zasady dotyczą osób chcących po raz pierwszy zapisać się na egzamin, jeżeli posiadają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przed dniem 19 stycznia 2013r.

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie Ministra  Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. z  2012r., poz. 995);
2. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2012r., poz.1005).
1 2 3

Kategorie praw jazdy